תמונות יכולות להעביר לנו הרבה מאוד מסרים, להציג לנו מקומות, חוויות, מוצרים, שירותים ולעורר בנו רגשות שונים במהירות. די במבט מהיר כדי שתמונה מסוימת שתעורר בנו רגש, ובעידן האינטרנט בו אנו חיים, ישנו שימוש רב בתמונות.

את התמונות ניתן למצוא באינטרנט, אך המשתמש בתמונות צריך לפעול בהתאם לחוקים מסוימים, שכן פעמים רבות עלול שימוש מסחרי שנעשה בניגוד לכללים, כמו למשל: לא לתת קרדיט לצלם ולא לשלם עבור התמונה, להיות הפרת זכויות יוצרים. 

במידה שאדם משתמש בתמונה ומפר זכויות יוצרים, הוא חשוף לתביעות מטעם בעל התמונה.

אתרים איכותיים מהם ניתן להוריד תמונות ללא תשלום ובלי להפר זכויות יוצרים

לצד האתרים מהם ניתן להוריד תמונות תמורת תשלום, יש אתרים רבים שמציעים תמונות ללא תשלום.

בחלק מהאתרים הללו אין צורך במתן קרדיט לבעל התמונה ובאחרים יש צורך לתת קרדיט לבעל התמונה, להלן 5 אתרים איכותיים כאלו:

  1. Freepik – באתר זה ניתן למצוא הרבה מאוד תמונות שניתן להוריד ולערוך. כדי שלא להסתכן בהפרת זכויות יוצרים, יש לתת קרדיט לבעל התמונה בהתאם להוראות שרשומות ליד התמונה. השימוש בתמונות הללו אינו כרוך בתשלום
  2. Pixeles – באתר ניתן למצוא שלל תמונות אותן ניתן להוריד ללא תשלום. כמו כן, לא צריך לתת קרדיט לבעל התמונה
  3. Pixabay – במאגר זה יש המון תמונות שניתות להורדה ללא תשלום וללא צורך להשאיר קרדיט
  4. StockSnap – מאגר איכותי מאוד ממנו ניתן להוריד תמונות ללא תשלום. אפשר גם לבחור בחיפוש מתקדם ולסנן את התמונות לפי מספר הצפיות וההורדות. כן חשוב לדעת שברוב המקרים השימוש בתמונות שנמצאות בשתי השורות הראשונות כרוך בתשלום
  5. Unsplash – אתר שמכיל המון תמונות בהן ניתן להשתמש ללא תשלום וללא צורך להשאיר קרדיט. המלצה לדרך: רצוי לכווץ את התמונות לפני שמעלים אותן לאינטרנט

תמונות איכותיות ויפות שפותחות דלת לשפע אפשרויות

באמצעות התמונות הנפלאות שמופיעות במאגרי התמונות השונים, תוכלו בין היתר לעצב ברכות אישיות, לייצר מצגות, לפרסם את העסק שלכם בשלל דרכים ולהשיג את המטרות שלכם – אם הן לרגש אדם קרוב או לחשוף את העסק שלכם לגולשים, לייצר אמון, למשוך לקוחות חדשים ולשמור על הלקוחות הקיימים. 

השימוש בתמונות שמופיעות במאגרי התמונות שציינו אינו כרוך בתשלום (כמעט בכולם – חוץ מ-2 השורות הראשונות שמופיעות באתר StockSnap), אך כפי שציינו – בחלק מהאתרים יש לתת ליוצר קרדיט וחשוב מאוד להקפיד על כך כדי לא להפר זכויות יוצרים.

באתר שלנו – Elements, תוכלו תוכלו למצוא מגוון מאמרים על עולם העיצוב המרתק, ששופע יצירתיות ויופי. אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים שמופיעים אצלנו בבלוג ולעקוב אחרי התכנים המשתנים כדי להעשיר את הידע שלכם ולא להפסיק לחדש ולהפתיע את עצמכם ואת הלקוחות שלכם.