יש לא מעט דרכים לעודד ילדים לקרוא ספרים, ובין מגוון האפשרויות, בהחלט ניתן למנות לטובה את עבודות היצירה. כיצד תוכלו להכין עם הילדים יצירות בעקבות סיפורים אהובים? הנה כמה רעיונות מקוריים:

לפסל את גיבורי הספר

בספרי ילדים יש דמויות מעניינות במיוחד, שאותן ניתן לפסל יחד עם הילדים, ולהיעזר בחומרי יצירה שונים. ניתן להנפיש את הדמויות עם חימר קל, דאס או אפילו פימו. זה יסייע לילדים לפתח את המוטוריקה העדינה שלהם, ואף להיעזר בדמיון על מנת לפסל את הדמות באופן המיטבי.

חימר קל הוא החומר האידיאלי ביותר בעבור ילדים משום שאינו רעיל, ומאפשר שימוש קל ופשוט. כמו כן, הוא מתייבש באוויר, והעבודה עמו מאוד מהנה.

ליצור קומיקס

דרך מצוינת לכתוב סוף חדש לסיפור, או למצוא כיווני עלילה חדשים היא באמצעות יצירת קומיקס עם הילדים. נסו לצייר על כרטיסיות את הדמויות השונות, ולחשוב על עלילה חדשה או סוף חדש לסיפור. תוכלו להכין קומיקס במחברת חלקה או על דפים לבנים בגודל A4, לצבוע בטושים וצבעים, ולסייע לילדים בכתיבת העלילה והמלל בבועות הדיבור של הדמויות.

מגנטים מדליקים

כדי להכין מגנטים בהשראת הסיפור, נצטרך להיעזר בשקפים ובטושים עמידים. הניחו את השקף על גבי הדמות המרכזית, ובאמצעות הטוש, העתיקו את קווי המתאר שלה. לאחר מכן, נגזור את הדמות, נדביק על נייר קשיח בצבע לבן ונצבע את השקף בטושים מתאימים.

כעת, יש לנו דף לבן שעליו מודבק שקף צבוע – על השקף ישנה דמות מרכזית בסיפור. מה עכשיו? גוזרים את הצורה הרצויה, ומדביקים מגנט מאחור, כשניתן להשתמש במגנטים ישנים של נותני שירות.

משחק הזיכרון

כרטיסיות צבעוניות יכולות בקלות להפוך למשחק מהנה וחווייתי בעקבות ספר אהוב. ראשית, גזרו בריסטולים צבעוניים לגדלים אחידים – אלה יהיו הכרטיסיות שלנו. רצוי להשתמש בצבע אחד, או בשני צבעים בלבד.

לאחר מכן, נקשט את הכרטיסיות בטושים וצבעים, ונכתוב על כל כרטיסיה משפט מתוך הספר, שם של דמות או שם של מקום – כל שם או משפט ייכתבו על 2 כרטיסיות. כעת, תוכלו לשחק יחד עם הילדים את משחק הזיכרון.

 

בילוי נעים!