בשנים האחרונות ישנה מודעות גדולה לסכנות הטמונות בהזנחה של נזקי מים שקיימים במבנים, דבר שלא היה בעבר. לא מעט אנשים טועים וחושבים כי אם הם יתנו לזמן לעשות את שלו או ימתינו לימי הקיץ החמים, תתייבש הרטיבות מעצמה ללא התערבות ואף ללא הוצאה מיותרת של כסף.

אז לא, רטיבות אינה נעלמת מעצמה וכל שכן אינה מתייבשת לאחר זמן. ומדוע? בשל העובדה הפשוטה כי מקורה של הרטיבות אינו רק חיצונית, אלא יש הרבה מעבר לכך. הרטיבות נגרמת ממים שחודרים לקירות בשל איטום כושל, ממי גשמים, מצנרת לקויה או מלחות מתמשכת. ולכן יש לטפל בה בצורה מקצועית ולפתור את הבעיה מהשורש.

איך מייבשים מבנים שניזוקו מהמים?

קיימים מכשירי שונים אשר באמצעותם ניתן לייבש מבנים. כמובן שאלה מכשירים שלא נמכרים בכל חנות טמבור, אלא הם שייכים לחברות שמתמחות בייבוש מבנים וניתן לשכור אותם תמורת תשלום. ישנו מכשיר יבשן לחות, שהוא גורם להורדת הלחות בחלל שניזוק ומנקז את הנוזלים למערכות הדלוחים. כמו כן, ישנו מכשיר שסופח את הרטיבות אליו ומסייע לייבוש מלא של הלחות.

ישנם עוד מכשירים שונים כגון מפזרי חום תעשייתיים, מקרני חום, תותחי חום, יבשני אוויר ועוד. כל אלו, הם מכשירים שפותחו במיוחד על מנת לייבש ולשקם מבנים שניזוקו מהמים לאחר שבעיית הרטיבות נפתרה וטופלה כמו שצריך. לעיתים, יש צורך לשלב מספר שיטות לייבוש מבנים על מנת להגיע לתוצאה מיטבית ויעילה בתוך זמן קצר.

עוד על ייבוש מבנים, קראו בקישור: https://mor-nezakim.co.il/drying-of-buildings/

ייבוש מבנים – שירותי מומחים

כפי שצוין, את מכשירי הייבוש השונים, ניתן לשכור על בסיס יומי, שבועי או חודשי מחברה שמתמחה בייבוש מבנים ולכן היא מחזיקה ברשותה את המכשירים הללו. בנוסף להשכרה של מכשירים לשימוש אישי ועצמאי, ניתן לבקש גם שירות מלא. שזה אומר ייבוש מלא של המבנה על ידי עובדי החברה או במקרה הצורך גם שאיבת הצפה, הם משנעים את המכשירים למקום ואף מפעילים בו את המכשירים. הם נשארים במקום כדי לעקוב אחרי מצב הייבוש ולוודא שהתהליך מתרחש כמו שצריך. בצורה כזו, ניתן להבטיח כי הייבוש יתבצע בצורה מושלמת וטובה ביותר.