רוצים לקבל החזרי מס ולדעת שאתם לא מוותרים על הכסף שמגיע לכם מהמדינה? במאמר נשתף אתכם ב-4 מצבים נפוצים שבהם אתם כנראה תהיו זכאים לקבל החזר מס, כך שיהיה שתוכלו להעריך בעצמכם היכן אתם עומדים בדיוק והאם להגיש בקשה לקבלת החזר מס מרשות המיסים.

מתי תהיו זכאים להחזר מס?

אם המצב שלכם במהלך שנת המס השתנה וכתוצאה מכך המעסיק שלכם שילם יותר מידי מיסים, יש סיכוי לא רע שתהיו זכאים לקבל החזר מס. סיטואציה אחרת יכולה להיות כזו שבה אתם פועלים בתור שכירים וגם עצמאים באותה שנת מס ומשלמים יותר מס מכפי שאתם צריכים בפועל.

עוד שני מקרים שיכולים לבוא לידי ביטוי הם דיווח שגוי של המעסיק עם טפסים שנוגעים לשכיר. מקרה אחר יכול להיות מצב שבו השכיר לא מדווח למעסיק על שינוי בסטטוס שלו בהיבט שיכול להשפיע על הזכאות לקבלת נקודות זיכוי.

כדי להכיר את הזכויות שלכם ולדעת בדיוק מה אתם אמורים לקבל, יהיה כדאי לכם לעשות את כל הבדיקות הנחוצות ולברר מהן כל האופציות שעומדות בפניכם. זה בוודאי יוכל לעזור לכם להחליט ולשים את עצמכם בסיטואציה שבה תדעו האם אתם זכאים לקבל כסף מהמדינה.

תבדוק את הזכאות שלכם בקלות

הפרשים בתשלומי מס זוהי תופעה נפוצה למדי, ועל כן אם אתם רוצים לדעת האם אתם זכאים להחזרי מס ולא לוותר על הכסף שמגיע לכם, תצטרכו לפנות אל רואה חשבון שיוכל לעזור לכם. זה יוכל להקל עליכם באופן משמעותי ופשוט לחסוך לכם זמן יקר. תוכלו גם לעשות שימוש בסימולטור של רשות המיסים על מנת לראות האם אתם זכאים לקבל החזר מס מהמדינה.

 

המידע באדיבות טקס החזרי מס