כל מי שעוסק בשיווק דיגיטלי, כמו משרדי הפרסום וחברות העוסקות בבניית אתרי אינטרנט, נעזרים מדי יום בהרבה מאד תמונות. המטרה היא להשפיע על הגולש באמצעות תוכן אשר נכתב באופן איכותי ומעניק ערך מוסך לקורא, כך הוא מחכים ונחשף למידע רב אשר לא היה ידוע לו.

אך כדי לתפוס את העין יש להוסיף גם תוכן ויזואלי אשר מוסיף רבות לכל אתר ולכל דף פייסבוק. תמונות מעוררות את הסקרנות, מרתקות את הגולש וסוחפות אותו כך שהוא צולל פנימה לכל הרבדים של האתר.

תמונות ללא זכויות יוצרים בחינם

משרדים אשר משתמשים באופן תכוף בתמונות בתחומים שונים נעזרים במאגרי תמונות בתשלום או ללא תשלום, על פי שיקול דעתם. מי שמעדיף להיעזר בתמונות ללא עלות, יכול לחפש תמונות בכל נושא רצוי בכמה אתרי אינטרנט מובילים.

כמו לדוגמה:

Death to the Stock Photo

באתר זה קיימת אפשרות להוריד תמונות ללא זכויות יוצרים באמצעות מנוי בלבד. האתר שולח לכל המנויים אחת לחודש קובץ זיפ הכולל כעשרים תמונות איכותיות מתחומים מגוונים.

Unsplash

אתר העוסק בעיקר בתמונות בתחום האמנות ברמה גבוהה מאד. התמונות מצולמות על ידי צלמים מיומנים במקומות שונים על פני הגלובוס. שיטת העבודה שלהם היא העלאת עשר תמונות חדשות בכל עשרה ימים.

 New Old Stock

אתר המאגד תמונות היסטוריות הקשורות לאירועים כלל עולמיים אשר קרו בעבר.

PEXELS

באתר זה קיים רישיון cco המאפשר הורדת תמונות ללא עלויות מכמה אתרים כך שקשת האפשרויות היא רחבה מאד.

STOCK UP

כאן קיימות למעלה מעשרת אלפים תמונות חינמיות אשר מגיעות מקרוב לשלושים אתרי אינטרנט שונים ולכן הוא מאד נוח. לכל תמונה מצורף הסבר לגבי מהות הרישיון, אם קיים ואיך אפשר לפעול באמצעותו.

STOCKSNAP

במנוע זה כל התמונות הן תחת רישיון cco לשימוש חופשי. הייחוד באתר זה הוא נוחות השימוש כיוון שהוא מסווג את התמונות על פי כמות ההורדות, רמת הטרנדיות לאותו שבוע וכמות הצפיות.

VIDEVO

באתר מיוחד זה אפשר להוריד סרטוני וידאו בשלל תחומים ללא זכויות יוצרים, כל הסרטונים הם באיכות HD, 1920X1080.

FLIKER

זהו המאגר החינמי הגדול ביותר אשר אפשר להוריד תמונות תוך שימוש ברישיון קריאטיב קומונס. מדובר ברשת חברתית אשר חבריה הצלמים המנוסים מאפשרים להוריד תמונות שהם צילמו.

בכניסה לאתר יש לסווג את התמונות הרצויות בהתאם לסוג הרישיון על פי סוגי התמונות השונות.

 Freepik

קיימות באתר זה תמונות חינמיות רבות גם עבור אלמנטים וקטוריים לעריכה.

Gratisography

אתר אשר שייך לצלם בעל רזומה עשיר ראיין מקגווייר וקיימות בו תמונות בטיב מעולה וברזולוציות גבוהות.

Split

אתר מקצועי השייך לצלם איטלקי המאפשר חיפוש קל על פי קטגוריות השונות אשר הוא צילם באיכות גבוהה כמו נופים, אירועים, מזון ועוד.

Life Of Pix

אתר המרכז תמונות מרהיבות ללא זכויות יוצרים. באתר זה לא קיימים סיווגים כך שכדי למצוא תמונה בתחום מסוים יש לעבור על כל האתר.

קיימים גם אתרים נוספים המאפשרים הורדת תמונות חינמיות ללא תשלום. מי שעוסק בדיגיטל מכיר עם הזמן את ההבדלים ובוחר באתר השימושי ביותר עבורו.