פרסום בגוגל, נחשב מזה שנים רבות לסוג הפרסום הפופולארי ביותר, לא רק ברשת אלא בכלל. מרגע כניסתה של גוגל לעולם הפרסום, היא טרפה את הקלפים והפכה לכלי העיקרי לפרסום מודעות, הן עבור עסקים קטנים והן עבור עסקים גדולים. 

כידוע, היתרון של גוגל על פני מנועי חיפוש אחרים ברשת זו היכולת לגרום לכל גולש לקבל בדיוק את מה שהוא מחפש ולבצע התאמות של מודעות במיוחד עבורו. זה כמובן משרת את הגולש וכן את בעל העסק או בעל המקצוע בעיקר כאשר מקבלים טיפים לפרסום בגוגל, אשר בצורה כזו יכולים להגיע ספציפית אל הלקוחות אליהם מבקשים לפנות. 

צריך לציין, פרסום בגוגל יכול להתבצע בצורות שונות. באופן טבעי, הוא מתבצע דרך מודעות במנוע החיפוש אשר מובילות לאתר או לעמוד נחיתה, אך גוגל גם מציעה אפשרות לפרסם ברשת הפרסום שלה, מה שאומר שהמודעה תופיע גם באתרים שונים ומגוונים, אליהם ייכנס הגולש. 

איך מפרסמים בצורה נכונה בגוגל?

ראשית, צריך לדעת כיצד לבחור את הביטויים המתאימים. כל המשמעות של פרסום בגוגל זה שימוש בביטויים לחיפוש אשר הגולשים משתמשים בהם באופן שכיח. שימוש בביטויים עולה אומנם כסף, אך הוא יכול להתאים לצרכים של בית העסק ובעל המקצוע. 

שנית, שיווק באינטרנט לעסקים באמצעות פרסום בגוגל מתבסס על מודעות איכותיות. כלומר, מודעות שמספקות מידע אך גם מזמינות את הגולש לבצע פעולה. אחרת הן יהיו חסרות משמעות. אפשר למצוא כלים כיצד לבנות מודעה חכמה בגוגל. 

שלישית, יש לדעת כיצד לאפיין את הקהל אליו מבקשים לפנות. מודעות לא אמורות להופיע בפני כל הקהלים, אלא רק קהלים שמחפשים באמת את מה שאנחנו מבקשים להציע להם. אנחנו צריכים גם לוודא שהמודעות יופיעו בשעות שאכן יש תנועה והגולשים יכולים להיחשף אליהן.