אל תכירו את המעמד

רכשתם ספר שהמליצו לכם עליו וקראתם אותו בשתי יממות. אם הקריאה היתה קולחת ודלגתם בקלילות בין הדפים , משמע שהמעמד עשה עבודה מקצועית מאד. 

אתם לבטח שואלים את עצמכם מה זה מעמד או מה זה עימוד ספרים. אם הרגשתם בקריאה שאתם כמי נחל זורמים שחולפים מאירוע לאירוע בעלילה, גומעים בשקיקה כל מילה ומעלעלים בין הדפים בפשטות, הרי שאין סיבה שתכירו את המעמד.

חושבים על הוצאת ספר? דברו איתנו >>>

עימוד גרוע משפיע על חווית הקריאה

בהוצאה לאור יש אדם שתפקידו בגדול זה לסדר את הטקסט בספר ואת פיזור העמודים והפרקים. בקטן, הוא עוד נדבך שאמון על חווית הקריאה שלכם. בהיותו אחראי על הפונט של הספר, המרווח בין השורות, השוליים ועל עוד מספר דברים, שאם לא שמתם לב אליהם – בוודאות נהניתם מהספר.

אם נחזור לרגע לדוגמא על הספר שהמליצו לכם עליו בתחילת המאמר, הניחו לרגע שלא סיימתם לקרוא אותו בשתי יממות. הניחו רק לרגע שהדף החמישי מתחיל בשורה שהיא בעצם סיום של הפסקה מהדף הרביעי ואז יש רווח ושוב מתחילה פסקה חדשה. 

קורא מיומן עשוי להבחין מיד בתחושת אי-נוחות בקריאה. תחושה של משהו לא זורם וקולח, גם אם לא ידע לדייק את הסיבה לכך.

כשאתם מתחילים לקרוא ספר ואתם מרגישים שזה לא מניע. לא מניע לכם בלב, בבטן או בראש, יתכן כי העלילה היא לא כוס התה שלכם ויתכן שאתם פחות מתחברים לסגנון הכתיבה. ככל שלא מדובר בשתי הסיבות האלו, היו ערים לאפשרות שקיימת עוד סיבה – עימוד חובבני ברמה נמוכה.

לעימוד חשיבות עצומה בחווית הקריאה ואם העימוד יסיח את דעתכם, הרי שזה ילמד אתכם משהו על המעמד ובעיקר יתן לכם פרמטר נוסף לבחינה כשאתם רוכשים או קוראים ספר חדש.