מספרים מכוונים הם חלק מהותי בחיינו. אמנם קל ללמוד את החיבור והחיסור, אבל קשה לשלוט בהם. הסיבה לקושי זה נעוצה בעובדה שמערכת המספרים התפתחה עם הזמן וקיימות מערכות רבות ושונות שהיו בשימוש בחיי היומיום שלנו.

חיבור והפחתה של מספרים מכוונים היא מיומנות חיונית לכל סוגי המקצועות. זוהי אחת המיומנויות החשובות ביותר שכל אדם צריך לשלוט בהן.

במאמר זה ננסה להבין את הדרכים והמטרה לשיטת החיבור וההפחתה של מספרים מכוונים.

מהן הדרכים לחיבור והפחתה של מספרים מכוונים?

חיבור והפחתה של מספרים מכוונים היא משימה נפוצה מאוד במתמטיקה. אנחנו יכולים להשתמש בידע הזה כדי לפתור בעיות ולהקל על חיינו. במצבים רבים. קל להבין פעולות בסיסיות עם מספרים מספריים, כגון חיבור וחיסור. הסיבה לכך שהם כל כך פשוטים היא שהם מייצגים פעילות נפוצה שאנו עושים בחיי היומיום: חיבור דברים יחד או הפחתה של דברים ממשהו אחר.

ישנן שתי דרכים לחיבור והפחתה של מספרים מכוונים – מבחינת מיקומם או גודלם.

מבחינת מיקום, אנו מוסיפים או מחסירים מספר אחד על ידי הנחתו על גבי מספר אחר. לדוגמה, אם נרצה לחבר שלושה מספרים יחד, אז נציב שלושה מספרים אחד על השני: 3 + 1 = 4.

באופן דומה, אם נרצה להחסיר שני מספרים זה מזה (כגון 2 מ-3), נציב שני מספרים על גבי אחד של השני: 2-3 = 1.

מה המטרה של חיבור וחיסור מספרים מכוונים?

אנו יכולים להשתמש במערכת המספרים כדי לגלות היכן אנו נמצאים בפרויקט או במשימה. זה יכול להיות שימושי כאשר אנו רוצים לדעת כמה מילים או שלבים יש בפרויקט נתון. אבל אנחנו גם משתמשים בו כדי לגלות את אחוז העבודה שנותר במשימה ספציפית.

למדו גם על נוסחאות הכפל המקוצר