אחד הפריטים החשובים במיתוג ושיווק בתי עסק ובעלי מקצוע, בכל עת ובכל מקום, הוא לוגו (קראו על כך באתר של ריקי כהן זליג). מדובר בסמל שאמור לאפיין את המקום ואת התחום בו הוא עוסק, ובעזרתו יהיה אפשר לזהות אותו, בכל מקום הוא נמצא. 

זו הסיבה שבעלי עסקים ובעלי מקצוע ישקיעו משאבים רבים בעיצוב לוגו, בין אם זה בהעסקת איש מקצוע שיתאים לכך ובין אם זה בהיבטים אחרים שקשורים לכך. לוגו הוא כלי שניתן להשתמש בו בדרכים שונות, בין אם זה על גבי מוצרים, על גבי אמצעי פרסום ובין אם זה על גבי מודעות, שלטים וכדומה. 

באופן טבעי, בשביל שהדבר ייעשה בצורה נכונה ומקצועית, באופן שישרת את המטרות שלנו, אזי שאנחנו צריכים להשתמש בבעל מקצוע שאכן מתמחה בנושא ויודע כיצד לעצב לוגו בצורה מקצועית ונכונה. בין השאלות שאנחנו נשאל את עצמנו כשנבחר לשכור בעל מקצוע כזה או אחר לצורך עיצוב לוגו, כמה זה אמור לעלות לנו. 

כמה עולה עיצוב לוגו?

מחיר של עיצוב לוגו, כפי שאנחנו יכולים להניח הוא איננו קבוע. מדובר בשוק חופשי וכל בעל מקצוע יכול לקבוע את המחיר שהוא גובה עבורו. המחירים נעים בין עשרות שקלים למאות שקלים ואפילו אלפי שקלים במקרה שמדובר בבעלי מקצוע מקצועיים ורציניים. 

חשוב לומר, עצם זה שמחיר העיצוב עבור לוגו לעסק הוא כזה ולא אחר, בין אם זה עשרות, מאות או אלפי שקלים, לא אומר שום דבר על איכות המוצר. הרי, בהחלטה ייתכן שהעיצוב יהיה מאוד איכותי ומאוד יסודי ורציני, אך בעל המקצוע יהיה אלמוני, ללא לקוחות, ולכן הוא יגבה מחיר נמוך עד שהוא יוכל לעלות את סכום העסקה. לכן יש חשיבות למחיר אך הוא לא אומר שום דבר על איכות העיצוב.