תהליך עיצוב לוגו – איך עושים את זה נכון?

תהליך עיצוב לוגו – איך עושים את זה נכון?

כשאתם מתבוננים בלוגו של מקדולונדס, קשתות הזהב הכי מפורסמות בעולם, מה אתם רואים? מה הן מסמלות בעיניכן? וכשאתם מתבוננים בתפוח הנגוס של אפל או ב-F של פייסבוק, מה זה אומר לכם? 

כל אחד מהלוגואים הנ"ל, כמו הרבה לוגואים של חברות אחרות, עוצבו בצורה מיוחדת, מקצועית וייחודית, מתוך כוונה לאפיין את החברות שעומדות מאחוריהם בצורה מסוימת. לא מדובר בעוד לוגו, לא מדובר בסמל רגיל שאין לו משמעות מלבד זה שהוא אמור לעטר את מוצרי החברה, חנויות החברה או נייר המכתבים שלה. 

כל לוגו מעוצב בתהליך ייחודי, תהליך מקצועי על ידי צוות שצריך להבין בדיוק, מה האפיונים, מה המטרות, מה הדבר שמייחד את החברה אשר עבורה הוא עובד. בדיוק כמו שמאפיינים כל מוצר אחר ובוודאי כל תהליך בקמפיין פרסום, כך על הצוות לעבוד ולאפיין את הלוגו. 

לפני שנסביר איך מתבצע תהליך כזה, צריך לומר, יש חברות שמשתמשות באותו לוגו במשך שנים רבות, לעומת זאת, יש חברות שמחליפות לוגו אחת לכמה שנים, מרעננות אותו מתוך כוונה למתג את החברה בצורה שונה. אין ספק שזה משפיע ברמה כזו או אחרת על ההתייחסות הכללית למוצרים ולקמפיין של החברה. 

איך מתבצע תהליך עיצוב לוגו?

תחילה בראשיתו של עיצוב לוגו, הצוות שאחראי על התהליך לומד את החברה, לומד להכיר אותה, את כל מה שנדרש בשביל להבין למה היא פונה, מה הייחוד שלה, מה המסר שלה. 

לאחר מכן הצוות מכין סקיצות שונות, מתוך כוונה לבחור את הכיוון הכללי, הוא יכול גם להציג את הרעיונות שעומד מאחורי כל סקיצה. 

בסופו של דבר, הוא עובד בשביל להוציא את הסקיצות לאור, כלומר, להפוך את הרעיון למציאות. אחרי מקצה שיפורים, יווצר לוגו לעסק.