פעמים רבות אנחנו רוצים לעשות שימוש בתמונות. להוסיף תמונות לבלוג שלנו, לשדרג את הפוסט שאנחנו מעלים בפייסבוק עם איזו תמונה יפה, לעצב הזמנה לאירוע שאנחנו מפיקים, רוצים לשלוח תמונה עם ברכת חג שמח ללקוחות שלנו אבל לא תמיד יש לנו את היכולת לייצר או לעצב את התמונה הזו לפי הויז‘ן שעומד מאחורי העסק שלנו. למעשה, היום בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, עידן שבו אחוז גדול מהתקשורת, השיווק והפרסום נעשה באינטרנט, מחייב אותנו לעשות שימוש נכון בתמונות מכל מיני סוגים. בדיוק בשביל זה יש מאגרי תמונות.

הרי אסור לנו לעשות שימוש סתם ככה בתמונות שמופיעות באינטרנט ולא משנה אם זה בתמונות שנמצאות באתרים אחרים או בתמונות שמצאנו במנוע החיפוש בגוגל. השימוש נעשה אך ורק במאגרי תמונות אותם ניתן לחלק לשני סוגים: מאגרי תמונות חינמיים ומאגרי תמונות בתשלום.

מאגרי תמונות חינמיים

אמנם מדובר באחלה פתרון אבל החיסרון של מאגרי תמונות חינמיים הוא הרבה פעמים המבחר של התמונות אינו גדול.  המאגר אינו משרת באופן מלא את הצרכים שלנו. כלומר, הרבה פעמים אנחנו מחפשים תמונות במאגרי התמונות החינמיים אבל אנחנו לא מוצאים את התמונה שהיינו רוצים.

אחת הסיבות לכך היא משום שהתמונות המפורסמות במאגרי תמונות חינמיים מצולמות על ידי צלמים מכל העולם, אשר נמצאים בתחילת דרכם או צלמים קצת יותר מנוסים שבעצם רוצים לחשוף את התמונות שלהם לקהל הרחב וזו אחת הדרכים שלהן לעשות את זה.

ברגע שיש מישהו שרוכש תמונות שצלם צילם, יכול מאוד להיות שברגע שאותן תמונות נרכשות זה כבר הופך להיות מאגר של תמונות בתשלום עם זכויות יוצרים. בעיה נוספת עם מאגרי תמונות חינמיים הוא שלא תמיד אנחנו יכולים לדעת מהן זכויות השימוש בתמונה. לפעמים זו תמונה שאנחנו בטוחים שאפשר לפרסם דרכה מה שאנחנו רוצים אבל זה לא תמיד נכון לגבי שימוש מסחרי. שימוש מסחרי זה משהו שאנחנו חייבים לשים אליו לב כי אנחנו חשופים לתביעה. לכן, אחד הפתרונות הוא לעשות שימוש בסוג השני של מאגרי התמונות.

מאגרי תמונות בתשלום

מדובר במאגרים מאוד גדולים, עם תמונות מגוונות עם כל מיני אפשרויות לחיפוש נרחב. אנחנו יכולים לרכוש תמונות ל- Web. מה זה אומר? מדובר בעצם בתמונות שיתאימו לנו להעלאת תכנים בפייסבוק, תמונות שאפשר לשלוח לאנשים במייל, תמונות לבלוג. כלומר מדובר בתמונות שנחשבות לקטנות יחסית. יש גם מאגרי תמונות לשימושים נוספים שנחשבות לגדולות יותר. למשל, ניתן להיחשף למאגרי התמונות הבאים ולהתרשם מהם: Depositphotos, Dreamtime,123RF ו- Stockunlimites. בין מאות למיליוני צילומים, איורים שמתאימים לכל מיני מטרות. אתרים מצוינים לבוני אתרים, גרפיקאים, אנשי תוכן, אנשי קריאטיב ולמעשה לכל מי שעוסק בעולם ובתחום הדיגיטל והעיצוב.

לסיכום, גם למאגרי התמונות החינמיים וגם לאלו בתשלום יש את היתרונות אל מול החסרונות. לפני שאתם בוחרים תמונה או מאגר תמונות, חשוב לוודא שהם מתאימים לצרכים שלכם, לתקציב העומד ברשותכם וכמובן שהתמונה נותנת תמורה למה שאתם משלמים. בנוסף, חשוב לשים לב שהתמונה שאתם בוחרים מתאימה לרזולוציה הנדרש.