בשנים האחרונות קיבלה האהבה לאופנה חיזוק משמעותי עם התפתחותן של הרשתות החברתיות. זאת משום שכעת ניתן לעקוב הרבה יותר בקלות אחרי אושיות או בלוגריות אופנה, סטייליסטיות או עיתונאיות אופנה שונות, וכך להתעדכן בטרנדים או קולקציות חדשות שיוצאות. עולם האופנה הוא דינאמי ומגוון שכולל בתוכו עולמות שלמים של יצירתיות בעיצוב פריטים מקוריים וחדשניים. ראו לדוגמה 

אבל האם כל חובבת אופנה יכולה להפוך למעצבת מוכשרת?

מה הופך אהבה לאופנה למקצוע?

אם יוצא לך להתאים לוקים ולעולם לא להתפשר על פחות מהתאמה מושלמת, האם מסעות השופינג הם בלתי נגמרים גם אם הארון מפוצץ, והאם את מוצאת את עצמך מתעדכנת בווג דרך קבע, כנראה חיה בך האהבה לאופנה.

אבל כאשר עיקר ההתעניינות היא באזור של אחרי הקלעים, כשהכוונה היא לאופן העיצוב של הבגד עצמו, לסוגי הבדים השונים שיכולים להתאים לסוגים שונים של לוקים. כאשר ישנה אהבה גם לשלב של התכנון וסקיצה של העיצוב, לתפירה והתאמה לגזרה שונה. במקרה כזה לימודי אופנה יכולים לאפשר ללמוד לעצב בגדים מקוריים וליצור קולקציות משלכן.

לימודי עיצוב אופנה יכולים להיות הדלת שתאפשר להביא את היצירתיות שלכן לידי ביטוי. ראו לדוגמה קורס תפירה שמלות ערב באתר פרופשנס!

מה לומדים בקורס לעיצוב אופנה?

במהלך לימודי עיצוב אופנה קיימת התמקדות בכמה נושאים שונים כמו למשל הידע הבסיסי בתפירה, סוגי בדים שונים, וממשיך לבנייה של סוגי גזרות שונות. וממשיך לידע בתדמיתנות, איור ועיצוב. בניגוד לתחומים אחרים, בתחום לימודי אופנה תכנית הלימודים היא מאוד מבוססת מעשית על מנת לאפשר לבוגרים שלה את הידע הפרקטי שיאפשר להם לעסוק בתחום בצורה יעילה בהמשך דרכם, ולכן שמה דגש על נושאים כמו שיווק נכון למשל, על מנת שבשלב מסוים יוכלו גם לבנות קו תדמיתי ברור כמעצבי אופנה עצמאיים.