בכל אתר אינטרנט ללא קשר לתחום עיסוקו, הימצאותן של תמונות מדהימות ממגנטות את הגולשים ומדרבנות אותם להקדיש מבט נוסף באתר הספציפי וגם לצלול פנימה ולקרוא את תוכנו. לכן בחירת תמונות איכותיות וחדות היא שלב בסיסי אקוטי בבנייה ובתחזוקה שוטפת של אתרי אינטרנט.

הגדלת החשיפה באתרי האינטרנט

ממחקרים עולה כי תמונות וסרטונים מגדילים באופן מהותי את החשיפה למידע בשיעורים הנעים בין 54 ל- 94 אחוזים תלוי בתחום שבו עוסק האתר. באתרי חדשות התמונות גורמות להישארות באתר לאורך פרקי זמן ארוכים יותר ובתחומים אחרים פרק הזמן הוא אומנם קצר יותר אך בהחלט משמעותי.

באתרים מסחריים אפקט הוספת התמונה הממחישה את נראותו של המוצר היא זו שעושה את ההבדל בין דילוג לאתר הבא לבין התמקדות באתר שקיימת בו תמונה מצוינת. הלקוח הפוטנציאלי יתעכב זמן רב על התמונה מכל היבטיה ובמקרים רבים ההבנה של נראות המוצר, אופן התפעול שלו והתועלת שתצמח מכך ללקוח, משכנעת אותו לרכוש את המוצר באותו רגע.

מאגר תמונות בתשלום

מאגרי תמונות בתשלום

קיימים אתרי אינטרנט רבים המכילים מיליוני תמונות מרהיבות שצולמו על ידי צלמים מוכשרים ומיומנים, כל אחת מהתמונות היא חדה, איכותית ויוצאת דופן.

באתרים הללו אפשר לרכוש את זכויות השימוש בתמונות הללו, בחלק מהאתרים ידרשו מהלקוח לרשום קרדיט לצלם בתחתית התמונה בעת העלאת התמונה לרשת.

משרדי פרסום וחברות העוסקות בבנייה ובקידום של אתרים, זקוקים באופן יום יומי לכמות גדולה של תמונות בתחומים שונים. פעם הצורך קשור למאכלים, פעם לצילומי נוף או צילומים אורבניים של מדינה מסוימת או צילומי פנים של ילדים מכל העולם. לאור השימוש התדיר וכדי לייצור עבודה רצופה ונוחה אפשר לרכוש באתרים האלה סוגים שונים של מנויים בהתאם לכמות התמונות או בהתאם לקריטריונים אחרים. כך בעת הצורך גולשים באתר התמונות, שולפים את התמונה המתאימה ביותר ומשלמים באמצעות המנוי הקיים.

לנוחותם של אנשי הקריאטיב, קיימת הפרדה בתוך אתרי התמונות על פי נושאים רלוונטיים כך שקל מאד לחפש ולהגיע די מהר לקטגוריה הנדרשת. תמונות נוף, תמונות משפחתיות, תמונות של חיות ספציפיות וכו'. בדרך זו קל מאד לראות את ההיצע הגדול שקיים ולבחור מתוכו את התמונה המתאימה ביותר לכל מטרה ספציפית. לנוחותם של אנשי הפרסום והאינטרנט הם יכולים במקביל לבדוק באילו אתרים מוצגת התמונה שנראית להם כדי לא להציב תמונה שכבר קיימת אצל המתחרים או באתרים בעלי תחומי עשייה מקבילים.

מאגר תמונות בתשלום

העשרת המידע באתרי האינטרנט

כל תמונה המוצגת באתר מעשירה באופן טבעי את התוכן. למאמר העוסק בתחום מסוים מומלץ תמיד להוסיף תמונה יפהפייה שתבטא את הנושא באופן חד חלק וקולח ובעקבות התמונה קיימת סבירות גבוהה שהגולש יישאר באתר וייחשף למידע ולתכנים הרבים שקיימים בו. גם סרטונים סוחפים אחריהם קהל רב שסקרן לדעת מה קורה בסוף הסרטון.

תמונות עם רישיון Creative Commons

אם מחפשים תמונות עם רישיון Creative Commons, יש לוודא בשלב ראשון מהו סוג הרישיון הקיים ובהתאם לכך להזמין או לא להזמין את הפריט הספציפי. העדיפות היא לרישיון (Common Creative (CCO המעניק את האפשרות לציבור להשתמש בצילום לצורך מסחרי או אישי.