בוני אתרים זקוקים באופן יום יומי להרבה מאד תמונות. הם בונים בדרך כלל במקביל כמה אתרים אשר כל אחד מהם עוסק בתחום אחר כמו מחשוב, פסיכולוגיה, מזון לחיות, שירותי קייטרינג ואין ספור נושאים אחרים.

כל אחד מבוני האתרים מעוניין להוריד מאתרי התמונות את התמונות הייחודיות והמתאימות ביותר לכל אתר. לתמונות הללו יש תפקיד להעברת המסר ללקוח ולכן הן כה חשובות והבחירה שלהם אמורה להיות מדויקת וממוקדת. 

מאגרי תמונות לבניית ותחזוקת אתר האינטרנט 

גם כאשר מדובר באתר קיים, חשוב מדי פעם לרענן אותו, להוסיף תכנים ואלמנטים וויזואליים כדי שהגולש ייהנו מהחידושים ומהתכנים החדשים אשר יעשירו את הידע.

קיימים הרבה מאגרי תמונות חינמיים אשר מסווגים על פי קטגוריות שונות וקל לחפש בסיווגים הללו תמונות בתחומים ספציפיים אשר נחוצים לאנשי המקצוע כמו לדוגמה בתחום הקולינרי או עבודות שיפוץ בבית. 

מעבר לכך, קיימים גם מאגרים גדולים שהם בתשלום. במקצתם התמונות הן הרבה יותר איכותיות כיון שהן צולמו על ידי צלמים מקצועיים. כך אפשר למצוא תמונות מרהיבות של נוף, ערים אורבניות, חיות בספארי באפריקה אשר מצולמות מכמה זוויות ראייה, תמונות של אנשים וילדים בגילאים שונים ועוד. ההיצע הוא עצום וכל בונה אתרים או בעל אתר, אשר מבצע את השינויים בעצמו יוכל ליהנות מתמונות או סרטונים ייחודיים שיועברו לאתר שלו.

כל אחד מהאתרי בנה שיטה אחרת של תשלום, יש כאלה שמעדיפים לקרוא לכך תרומה ומזמינים את הלקוחות לתרום על פי היכולות שלהם, אחרים קבעו מחיר לתמונה כמו לדוגמה דולר אחר, מחיר לחודש שבו אפשר להוריד כל תמונה נדרשת ועלות לשנה. 

בהתאם להתנהלות של כל מי שעוסק בתחום זה, הוא מחליט אם לרכוש תמונות חינמיות, לתרום, לתת קרדיט או לרכוש מנוי לתקופה הנכונה עבורו. 

מאגרי תמונות חינמיים מומלצים

Freepik

אתר חינמי גדול מאד אשר מכיל לא רק תמונות אלא גם סרטונים ווקטורים לעריכה. כל אדם יכול להוריד מאתר זה את התמונות הנחוצות לו ללא תשלום.

FLIKER

אתר המכיל תמונות רבות על פי תחומי עשייה. אנשים רבים שאינם צלמים מקצועיים מעלים לרשת חברתית זו תמונות וכדי להוריד אותן יש צורך ברישיון Creative Commons.

מאגרי תמונות בתשלום מומלצים

שאטרסטוק

אתר פופולרי זה תופס תאוצה והופך להיות האתר המוביל עבור תמונות יפהפיות הנמכרות תמורת תשלום. כמות התמונות הקיימת שבו היא עצומה. נוח מאד לעבור בין האופציות כדי למצוא תמונות על פי הגדרות ספציפיות. העלות היא סביב דולר אחד לתמונה, אפשר גם לרכוש מנוי לעשר תמונות ולפרקי זמן קצובים.

אייסטוקפוטוס

כאן קיים היצע נרחב מאד של תמונות אך שיטת התשלום היא שונה ומתבצעת באמצעות קרדיטים המועברים לצלמים והדבר מאפשר גם לבצע שימוש חוזר בבנק זה.