ההתפתחות המטאורית של השיווק הדיגיטלי על כל גווניו ורבדיו מצריכה שימוש בהרבה מאד תמונות בשלל נושאים. לאחר שהוקמו כמה אתרים בודדים להורדת תמונות בחינם ולאור הדרישה פועלים כעת המון אתרים, אשר מאפשרים הורדת תמונות בחינם.

יש אתרים שהם די מקבילים זה לזה בשיטת העבודה שלהם ואחרים אשר פיתחו דפוסי עבודה חדשניים או שונים. 

הלקוחות בוחרים מתוך היצע זה, עם איזה אתר קל ונוח לעבוד. רבים מהם נצמדים לאתר אחר וממנו הם מפיקים כל צורך חדש בתמונות ואחרים מעדיפים בכל פעם לחפש תמונה ממוקדת לנושא מסוים בכמה וכמה אתרים, עד שהם מוצאים את התמונה האיכותית ביותר אשר מתאימה להם בול למטרה. 

מאגרי תמונות מומלצים להורדה בחינם 

Pexels 

באתר זה אפשר למצוא תמונות וסרטוני וידאו במבחר גדול מאד של תחומים ברמה גבוהה מאוד של צילום.

pixabay 

אתר לתמונות בחינם לשימוש מסחרי. אתר עצום בנפח שלו אשר מציע שימוש ללא זכויות יוצרים במעל ממיליון וחצי תמונות איכותיות ולכן הוא בין האתרים המובילים. אנשי הדיגיטל מודעים לאין ספור האפשרויות שבו אשר יובילו אותם תמיד למציאת התמונה המוצלחת והמתאימה ביותר.

מי שנכנס לאתר זה מתקשה למצוא את התמונה הנכונה עבורו, כיוון שיש באתר כמות כה גדולה של תמונות.

פריפיק (Freepik) 

אתר אשר אפשר להוריד ממנו בעיקר וקטורים ואילוסטרציות ללא תשלום.

השימוש בתמונות הללו הוא בחינם אך על המשתמש לתת קרדיט לאתר בעת הפרסום, בכל מקום שבו יבחר לפרסם. מדובר בהיצע קטן יחסית של תמונות, אך כולן איכותיות.

באתר זה קיימת גם אפשרות לרכוש תמונות תמורת תשלום כמו באתרים אחרים, אשר מגינים על זכויות היוצרים.

PublicDomainVectors 

אופציה נהדרת להורדת תמונות וקטורית Vector ללא תשלום. הייחוד של אתר זה הוא בעובדה שהוא מאפשר הורדה של תמונות וקטור באופן חינמי בכמה פורמטים כמו AI  SVG EPS. החיסרון באתר זה הוא שלא כל התמונות הן מאד איכותיות כיוון שלא צולמו על ידי צלמים מקצועיים.

Splitshire

אתר אשר כולל תמונות חינמיות אשר צולמו על ידי צלמים מקצועיים המשתייכים לסטודיו איטלקי ולכן הם באיכות גבוהה ביותר. שמם של הצלמים אינו מוזכר כך שאין הגנה על זכויות היוצרים.

לנוחותם של הלקוחות התמונות המרהיבות מקוטלגות על פי הנושאים כמו לדוגמה, פרחים, אוכל, חתונות, טבע, טכנולוגיה וקטגוריות רבות נוספות.

השימוש בתוכנות החינמיות 

כל מי שעוסק בתחום הדיגיטל זקוק מדי יום להרבה מאד תמונות במגוון נושאים אשר עליהם הוא עובד כמו לגרפיקה, הכנת דפי נחיתה, פרסום לפייסבוק או לאינסטגרם ובניית אתרי אינטרנט חדשים ללקוחות אשר כל אחד מהם עוסק בתחומי עיסוק שונים.

לכן ביום אחד העובד יזדקק לתמונה יפהפייה של חתונה, מאכלים שונים אשר מורכבים מפסטה על צורותיה השונות, חיות ביתיות, קרחונים באנטרקטיקה וריקודים אפריקאים……

לכן, עליו לשוטט לאורך פרקי זמן לא מבוטלים באתרים הללו, כדי למצוא את התמונה היפה ביותר אשר תתאים לכל אחת מהמשימות שלו. לא אחת גם לאחר הבחירה נותרת התלבטות גדולה ולכן בוחר העובד לחפש תמונות נוספות וכך יהיה לו קל  לגבש את החלטתו הסופית.