אין ספק שהכלי החשוב והמשמעותי ביותר עבור כל בית עסק ועבור כל לקוח כיום, לצורך פרסום ושיווק מוצרים ושירותים הוא אתר אינטרנט פעיל. זה כלי משמעותי מאחר ודרכו יכול בית עסק או בעל מקצוע להגיע ישירות אל קהל גולשים רב, אשר מהווים פוטנציאל להיות קהל לקוחות שלהם. 

לשם כך, צריך לדעת כיצד לבנות אתר אינטרנט בצורה נכונה. לא מדובר בעניין סטנדרטי. הרי אתר אינטרנט הוא למעשה הפנים של העסק ברשת, אבל למעשה זה הרבה מעבר לכך. כל גולש שייכנס לאתר, ירצה להתרשם ממנו וללמוד דרכו על בית העסק או על בעל המקצוע, ובהתאם למידע שהוא יקבל דרך האתר, יחליט האם לפנות אליהם בשביל להזמין מוצר או שירות מסוים. 

חשוב לציין, שלהבדיל מאמצעי פרסום אחרים, שירותי בניית אתרים מאפשרים להגיע אל קהלים רבים בין אם זה קהל שנמצא באזור הקרוב אל המקום בו ממוקם בית העסק או בעל המקצוע עובד, אל קהל שנמצא ביישובים אחרים ואפילו במדינות אחרות. 

כיצד בונים אתר בצורה נכונה?

ראשית, צריך ללמוד את המאפיינים של הלקוח עבורו מיועד האתר. צריך ללמוד מה האתר שלו צריך להכיל, אילו פרמטרים, אילו אמצעים וכלים, מה יכול לשרת את המטרות שלו וכיצד הוא יכול להשתמש בהם בצורה נכונה. 

שנית, צריך ללמוד כיצד לעצב את האתר, כיצד להשתמש בו בצורה נכונה, על מנת לספק לגולשים חווית גלישה איכותית ונעימה. לכן תהליך הצעת מחיר לבניית אתר והבנייה צריך להתייחס לכל אמצעי שמוצב באתר, לכל פרט של עיצוב, למהירות של האתר ולאלמנטים נוספים שיכולים להשפיע עליו. 

שלישית, חשוב לבנות אתר שיהיה ניתן לקדם אותו בגוגל בצורה נכונה, בשביל שיזכה לחשיפה רבה ברשת.