כשעובדים על אתר אינטרנט, הן אתר מכירות, אתר חדשות או כל אתר אחר, ישנם לא מעט פרמטרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על התוצר הסופי. בין אם זה מבחינת בעלי האתר ובין אם זה מבחינת הגולשים שאמורים להשתמש וליהנות ממנו. 

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר לחוויית גלישה, הוא עיצוב האתר. זה בא לידי ביטוי במאפיינים שונים, כל מאפיין בנפרד וכמובן כשמחברים את כל המאפיינים ביחד. לעיצוב האתר יש משמעות עצומה באופן בו האתר עובד, באופן בו הגולש מתייחס אליו, וכן בתנועה באתר, חזרה של גולשים קיימים וכניסה של גולשים חדשים. 

לפני שנסביר כיצד עיצוב אתר אינטרנט משפיע על הגולש, חשוב לתת מספר נקודות שיסבירו, למה צריך להתייחס בתהליך העיצוב. 

ראשית, הצבעים של האתר. יש לכך חשיבות על מנת שיהיה נוח לגלוש באתר, יהיה נכון לשלב את הפרמטרים והצבעים השונים, מעבר לכך, על מנת שלגולש יהיה נעים בעין כשהוא עובר מעמוד לעמוד, קורא, מתבונן בתמונות או בכל דבר אחר. 

שנית, יש לבחון איך בנויים הכפתורים, התפריטים, הכותרות, דברים שמשפיעים גם על השימוש באתר וגם על הנראות שלו. המטרה היא שהדברים יהיו בולטים ויהיה ניתן לראות כל דבר בצורה פשוטה ונוחה. 

שלישית, העיצוב מתייחס גם לדברים יותר ספציפיים, כמו למשל הפונט של הטקסטים, השילוב של התמונות, שילוב של הסרטונים ודברים אחרים שמשתלבים כך או אחרת באתר. חשוב לציין, אפשר לשנות את הדברים הנ"ל במהלך הזמן, אם יש פידבק כזה או אחר מהגולשים. 

מדוע עיצוב האתר משפיע על הגולש

חלק מהותי בחוויית הגלישה מתייחס לשאלה כיצד הוא מעוצב. הרי כשהגולש נכנס לאתר, הוא לא מחפש אך ורק חומר או פרטים, הוא רוצה גם ליהנות ממנו. בשביל שהצד המעשי יהיה רלוונטי, אנחנו צריכים לספק לו חוויית גלישה בכל מה שקשור לצפייה באתר ושימוש בפרמטרים השונים שמופיעים בו. 

לפני סיום צריך להדגיש, לעיצוב יש גם תפקיד בכל מה שקשור לעבודת האתר, במובן הזה שהוא יכול להשפיע על המהירות שלו ועל היבטים אחרים שקשורים לתפקוד האתר.