בעולם הדיגיטלי המתפתח בצעדי ענק, קיים שימוש רב בתמונות עבור אתרי אינטרנט, עיצוב ירחונים, הטמעת תוכן שיווקי בכל התחומים שאותם מקדמים בעולם כולו. כל מי שעוסק בתחום הפרסום, התוכן השיווקי ועיצוב מוצרים ופרסומים זקוק לתמונות רבות במבחר נושאים באופן יום יומי. הגולשים והקוראים אוהבים מאד להיחשף לתמונות ובמיוחד למיוחדות שבהן, הדבר מוסיף עניין ובדרך כלל גורם לגולשים להישאר פרקי זמן ארוכים יותר באתר אינטראקטיבי המסקרן אותם.

שימוש מעשי במאגר התמונות

התמונות מסייעות מאד לצורך העברת מסרים שיווקיים והעמקת החוויה הדיגיטלית בכל אתרי האינטרנט וברשתות החברתיות התופסות מקום נכבד בחיי היום יום של רבים מאיתנו. ברשת קיימים כמה מאגרי תמונות מקצועיים אשר מהן כל אדם יכול לרכוש זכות שימוש בתמונה זו אחרת לצרכיו.

כמות התמונות הקיימות לבחירה היא עצומה וכוללת כל תחום אפשרי החל מנופים מרהיבים, חיות, מיקומים ספציפיים ברחבי העולם, אנשים בעלי נראות ייחודית מכל העולם, סוגים שונים של מכוניות וכלי תחבורה נוספים, איורים, ילדים, חפצים ועוד היצע נרחב של רעיונות. כמות התמונות במאגרים הללו משתנה כל יום, מתווספים שפע של צילומים בכל קטגוריה כך שברוב המקרים הלקוחות ימצאו כמה אפשרויות לבחירה וההחלטה אינה פשוטה.

אדם המוצא את התמונה הנראית לו המתאימה ביותר יכול לרכוש אותה בכל גודל שיבחר וזאת כדי להגן על זכויות היוצרים. קיימים גם מאמרים שבהם אפשר להוריד את התמונות ללא עלות בהתאם לקריטריונים שונים שקבעה הנהלת האתר.

מי שלוקח סיכון ומוריד תמונות ממאגר מסודר אך אינו מעביר תשלום מסתכן בכך שייתבע על כך כיוון שהוא פגע בזכויות היוצרים והשתמש במוצר ללא תשלום עליו כמקובל.

מאגרי תמונות ייחודיים

מבין מאגרי התמונות יש כמה הם בולטים ביותר ולכן יש לקוחות רבים שמעדיפים לבדוק את ההיצע הקיים בהם ואם הוא מתאים למטרה שלהם כמו לדוגמה:

Deposit photos – אתר גדול אשר מציע יותר מ50 מיליון אימג'ים, צילומים, איורים ועוד. לנוחות המשתמשים שמשתמשים בו לעתים תכופות, אפשר לרכוש מנוי במסלולי רכישה שונים וכך לקנות בכל פעם את התצלומים המתאימים עבורם.

Dreamtime – גם באתר זה קיימת כמות עצומה של צילומים לבחירה ושיטת העבודה היא באמצעות רכישות בהתאם לקרדיט של הגולש ובשיטת ניקוד ייחודית.

בחירת התמונות המתאימות

לצורך בחירה של צילום ספציפי נוהגים אנשי המקצוע לעבור על כמה אתרי האינטרנט המובילים שיש בהם מאגרים של תמונות בשפע של גדלים ותחומים. כל תמונה שנראית מתאימה נבדק טיבה וגודלה כדי ליצור התאמה מיטבית.

מי שעוסק בתחומי השיווק והפרסום כבר מכיר את האתרים הללו המכילים היצע עצום של אפשרויות וברוב המקרים נצמד לאתר מוביל אשר בו הוא מוצא בדרך כלל את מבוקשו.

ההתאמה המקצועית כוללת התאמת האימג' לקונספט שנבחר לקמפיין הפרסומי, תמונה איכותית שהיא ברזולוציה הנכונה כך שהיא תעביר את המסר באופן הנכון לכלל הציבור שייחשף לתמונה.

מחירי התמונות משתנים בהתאם לכמה פרמטרים ולכן רצוי לבצע השוואה בין כמה אתרים כדי לרכוש לעתים תמונה זהה או דומה במחירים זולים כשקיימים גם פערי מחירים גבוהים בחלק מהאופציות.