תוכנת Revit היא כלי עבודה מרכזי, בעיקר עבור אדריכלים. היא כמובן לא כלי העבודה היחיד, אולם היא נמצאת בשימוש נרחב אפילו יום יומי באין ספור משרדי אדריכלים בארץ ובעולם. יישום מרכזי שלה הינו הפקת מודלים מפורטים. ניתן להציג באמצעות רמת פירוט גבוהה במיוחד, בפרויקטים שעל הפרק. 

שיתוף אונליין, פתרון חשוב ביותר 

כדאי להוסיף כי תוכנת Revit (של אוטודסק) היא אחת המובילות ביותר בתחומה, ומספקת שירותי מחשוב לעסקים רבים. מעבר לכך שהיא מאפשרת להפיק מודלים לפרויקטים אדריכליים והנדסיים, היא גם מאפשרת שיתוף מידע בין גורמים שעובדים במקביל על הפרויקט. זהו פתרון חשוב, שהופך אותה למתאימה לליווי תהליכי עבודה מורכבים ואף ממושכים ביותר. כל גורם מקצועי שמעורב יכול להתעדכן, בכל שלב כך ששיתוף הפעולה מתהדק ואפשר לחסוך אי הבנות או טעויות. בכך, זהו כלי עבודה שמשפר את התקשורת ומאפשר הפקת מודל תוך ניקוי של טעויות וחתירה לשלימות. 

פרויקטים מקטן ועד גדול 

אדריכלים עשויים לקחת חלק בפרויקטים מגוונים. הגדולה של תוכנת Revit, טמונה בכך שהיא יכולה ללוות את האדריכל הבודד או את משרד האדריכלים, בכל פרויקט שניתן להעלות על הדעת. תכנון של מבנה קטן, תכנון של רבי קומות, מבנים מסחריים עצומים וכן הלאה. בכל אלה יכולה לטפל תוכנת רוויט, אפילו תכנון של גושים ושכונות שלימות. 

לסיום, נציין כי לתוכנה התווספו עם הזמן פיצ'רים ואפליקציות חשובות. כך למשל ניתן להכין ספרייה עם עיצובים שמשוכפלים במהלך הפרויקט. אפשר להוסיף מתוך הספרייה שלל אלמנטים כאלה או אחרים, מהר ובדייקנות. אמנם זו תוכנה שמצריכה לימוד (שכן היא מרובת יישומים) אבל זהו בדיוק סוד כוחה. יש בה ארגז כלים עשיר, שילווה כל אדריכל לאורך דרכו המקצועית ובשלל תכנונים ופרויקטים.