תארו לכם איך היו נראים חיינו לפני שהייתה לנו אפשרות לעשות הדמיות תלת מימד לדברים רבים. היינו צריכים לדמיין, היינו צריכים לאלתר, אבל לא הייתה לנו שום נקודת התייחסות אליה אנו יכולים לשאת מבט ולהגיד לעצמנו כך יראה הפרויקט, או כך נראה המשחק ועוד הרבה דברים אחרים שהדמיות תלת מימד עוזרות לנו לראות. ההדמיות בשיטת תלת מימד פותחו למעשה לאחר פיתוח המחשב שכן זהו הכלי המרכזי שנותן לנו ליצור גרפיקת תלת מימד. תוכנות ייחודיות עוזרות לנו ליצור תמונות או ליצור סרטים כמו סרט 360 מעלות למשל, מהם אנו מקבלים תמונה או סרט שעוזר לנו לדמות מציאות אותה אנו רוצים לראות.

 

היכן ניתן לראות שימוש בהדמיות תלת מימד?

השימוש בהדמיות תלת מימד בכל התעשייה רק הולך וגדל עם השנים. בעבר היינו עדים רק לתמונות תלת מימד שהיום מדמות איך יראה פרויקט מגורים מסוים בסיום הבנייה או איך יראה הבית שלנו אחרי שיפוץ, אך כיום עם הטכנולוגיות הקיימות בשוק ניתן ליצור סרטים שלמים שכוללים הדמיות גם לעולם הגיימינג, הדמיות של אימונים צבאיים כמו אימוני סימולטור טיסה או סימולטור לוחמה וכדומה.

 

היתרונות של הדמיות תלת מימד

להדמיות תלת מימד יתרונות רבים כאשר בראש ובראשונה הן מאפשרות לנו להבין כיצד תיראה המציאות לפני שנערוך שינוי כלשהו. בין אם מדובר על שינוי בבית כגון מטבח חדש או שינוי בגוף כגון ניתוח להגדלת חזה, אותם מודלים יעזרו לנו להבין כיצד יראו החיים לאחר השינוי. בנוסף במקרים רבים ההדמיות הללו עוזרות לנו להתאמן על סיטואציות שונות כמו למשל מדמי טיסה למיניהם שבהם אנו נלחמים במטוסים אחרים למשל, עוזרים לנו להתאמן על דברים רבים שלא תמיד ניתן להתאמן עליהם במציאות.