ההתפתחות המטאורית של תחום השיווק הדיגיטלי בעשור האחרון יצר דפוסי התנהלות חדשים בתחומי עשייה רבים וביניהם גם בכל מה שקשור לצילומים עבור האתרים והפעולות הדיגיטליות השונות.

צילומים לשיווק דיגיטלי

בעבר כדי להעלות צילום מסוים לאוויר, נעזרו משרדי הפרסום בצילומים מקוריים של צלמים אשר איתם הם עבדו. על כל תמונה הצלמים קיבלו שכר או קרדיט.

בעולם האינטרנטי שבו יש תעבורת מידע עצומה בכל דקה, אין זמן לשוחח עם הצלמים, לחפש בין הצילומים, לחכות לתמונה. הכול צריך להיות כאן ועכשיו ומיד לאחר עיצוב התמונה, מעלים אותה לאוויר.

מאגרי תמונות

צורך זה של התמונות הזמינות הוליד הרבה מאד אתרי אינטרנט חדשים אשר כוללים תמונות חינמיות או לחילופין תמונות בתשלום.

אנשי פרסום, גרפיקאים, בוני אתרי אינטרנט ואחרים החלו להתחבר לאתרים הללו, בעיקר לאתרים החינמיים, כדי להוריד מהם את התמונות המתאימות ביותר.

האתרים החינמיים פועלים בכמה שיטות אך רובם מחלקים את כלל הצילומים לקטגוריות ולנושאים כדי להקל על מלאכת החיפוש. אם לדוגמה מחפשים תמונות של ערי בירה, ערים סואנות ומודרניות, יקבל הלקוח הרבה מאד אופציות של תמונות ממיקומים ובזוויות צילום חדשניות של ניו יורק, טוקיו, מדריד ואופציות של ערים נוספות.

ברוב המקרים, בוחר הלקוח כמה אופציות רלוונטיות ולאחר שיחות עם קולגות, או בהתאמה לתוכן הוא מחליט על התמונה המתאימה ביותר.

עבודה עם האתרים החינמיים

האתרים החינמיים יוצרים חשיפה רבה הן לתמונות והן לצלמים ובמקרים רבים יש לכך המשכיות של עבודה עם הצלמים צורך ביצוע תמונות ייחודיות שהן לא בצורך השוטף.

ההיצע של התמונות החינמיות

בכל אחד מאתרי האינטרנט הללו יש היצע עצום של צילומים בכל תחום רצוי כך שאם לדוגמה מישהו מחפש צילום לוולנטיין דיי, יהיה לו קשה מאד לקבל החלטה. בנוסף לכך, קיימים במאגרים גם ציורים ואיורים אשר יוצרים ממד חדש אשר מתאים לדפי נחיתה, אתרי אינטרנט, פרסומים שונים ועוד.

כאשר רוכשים תמונות או לעיתים סרטונים חינמיים יש לשים לב אם קיימות מגבלות, חלק מהן עלולות ליצור מצב בעייתי בשימוש כמו חוסר יכולת בייצוא קבצים, שימוש בתמונות או בסרטונים לפרק זמן מסוים או ראיית חלק מהסרטון בלבד.

תמונות בתשלום

קיימים גם מאגרים בתשלום אשר בהם קיים מבחר אף גדול יותר. לנוחות מקסימלית הלקוחות רוכשים מנוי בבנק התמונות ובכל פעם הם קונים את התמונה לה הם זקוקים. בדרך זו הם מנצלים את כל המנוי שלהם ולאחר מכן רוכשים מנוי נוסף.

התמונות המקצועיות אינן מותירות מקום לספק והצבתן באתרים השונים או בדפי הפרסום מוסיף נדבך של יופי ושל מקצועיות בכל מקום.

 

דוגמאות לאתרים חינמיים:

FLIKER

זוהי רשת חברתית אשר החברים שבה מעלים תמונות וכך נוצר האתר החינמי הגדול ביותר. כדי להוריד תמונות משתמשים ברישיון קריאטיב קומונס בהתאם לקטגוריה הנחוצה.

 Freepik

אתר חינמי המתאים גם לקבלת אלמנטים וקטוריים לעריכה.

אם גם אתם זקוקים להנחיה או הכוונה בנושא הורדת תמונות חינמיות ללא זכויות יוצרים, נשמח לסייע לכם ולמצוא עבורכם את האתר הנכון ביותר עבורכם בהתאם למטרה, וכך תקבלו את התמונות המתאימות ביותר לכל צורך.