כולנו זוכרים את עצמינו בתור ילדים תמימים וחמודים, שאהבו לצייר בצבעי גועש, צבעי מים, צבעי עיפרון ולמעשה בכל סוג של כלי כתיבה שנפל לידנו. רוב הילדים נהנים להתנסות עם הצבעים השונים ולבדוק איזו צורה תצא להם עם מכחול, עיפרון או טוש. מדובר על תרפיה בעיסוק אשר מפתחת את היכולות הקוגניטיביות של הילד ומאפשרת לו שליטה מוטורית טובה יותר.

עם הזמן, ככל שהילדים מתבגרים רובם זונחים לאט- לאט את תחום הציור, ועוברים למשחקי מחשב, משחקים עם חברים וכדומה. אך ישנם ילדים שמעולם לא זנחו את האהבה שלהם לציור, אלא המשיכו להשקיע בכך ועם הזמן אף הפכו את התחביב שלהם למקצוע. לכן כל מי שאוהב לצייר ויודע כיצד לעשות זאת בצורה מקצועית, יכול בהחלט להרוויח מכך לא מעט כסף.

 

כיצד ניתן להפוך את תחביב הציור למקצוע?

למעשה, בעידן המודרני הכול אפשרי! אם לפני מספר עשורים בלבד כל ילד שחלם להתפרנס מציור או איור היה שומע הערות פוגעניות ומעליבות על כך שהוא עצלן ולא מוכן להיכנס לעולם האמיתי, הרי שהיום מדובר על נכס וכישרון לכל דבר ועניין. אנשים שיודעים לצייר ועושים זאת בתשוקה, יכולים למשל להשתלב בעבודה בתחום האיור. מאיירים רבים מתפרנסים מאוד יפה מאיור של ספרים, חוברות וכדומה.

מעבר לכך, סטודיו לאנימציה מספק אופציות עבודה מעניינות ומאתגרות למדי, לכל מי שעולם הציור זורם בעורקיו. סטודיו מסוג זה יכול לספק מגוון רחב של עבודות ופרויקטים שונים, החל מאיור של דמויות מצוירות לסדרה או סרט חדשים, ועד לאיור של סרטוני תדמית באנימציה. המגוון רחב והצורך במאיירים איכותיים קיים באופן תמידי.

 

לא רק ציור

בנוסף, ניתן לנסות את מזלכם בעולם העיצוב, היות ומי שנמשך לעולם עיצוב הבגדים למשל, יוכל למצוא שימוש רציני בכישרון הציור שלו. מעצב בגדים חייב לדעת להוציא את העיצובים שלו מהראש אל שולחן השרטוט, דבר שלא יתאפשר ללא כישרון ציור מעולה.

לסיכום, כול מי שאוהב ויודע לצייר, יכול למצוא לעצמו מגוון רחב של משרות שונות. ניתן למשל להשתלב בעולם העיצוב, לנסות את מזלכם בתור מאיירי ספרים או להיות חלק מצוות העובדים של סטודיו לאנימציה.