במציאות בה החיים סובבים סביב אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות המוצלחות השונות, התמונות והסרטונים תופסים מקום מרכזי בפרסום ובאינטראקציה היום יומית בין המפרסמים לבין הגולשים.

פרסום בדיגיטל

בכל פרסום קיים רצון טבעי של המפרסם לבלוט וליצור מוצר יוצא דופן כדי שגולשים רבים יותר ייהנו לראות זאת. כשזה קורה ברשתות החברתיות ותמונה מסוימת עם כיתוב קריאטיבי תופסת את עינם של חדי האבחנה, הדבר יוצר באזז תקשורתי מהותי וכמו אש בשדה קוצים כולם נהנים ללחוץ לייק על התמונה ולשתף אותה, וכך היא מגיעה למאות אלפי גולשים נוספים כמו תמנון הפורש את זרועותיו.

המטרה – למצוא תמונות לשימוש חופשי

מעצבים העוסקים בתחומים שונים בתחום האינטרנט, מעצבים גרפיים, בוני ומקדמי אתרים, זקוקים בכל יום לתמונות רבות עבור פעילויות שונות ללקוחות שלהם, אשר כל אחד מהם עוסק ברבדים עסקיים אחרים.

רבים מהם מעוניינים לחסוך את נושא התשלום עבור התמונות ממאגרי המידע ולכן משתמשים במאגרי תמונות לשימוש חופשי. קיימים כמה אתרים מובילים המאפשרים זאת, תוך שמירה על כמה כללים בין לאומיים הקשורים לאופן מתן הקרדיט לצלם.

בין האתרים החינמיים אפשר למצוא את פליקר, פרי פיק הדורשים לצרף לינק של הצלם לצורך הקרדיט, Gratisography, Splitshire ואתרים רבים נוספים.

כללי הרישיון להפצת תמונות שהורדו מהאתרים ללא תשלום כוללים גם מגבלות על פי הנחיות בין לאומיות קבועות, מתי אפשר להשתמש במאגר זה ומתי לא ואם קיימת אפשרות לשימוש למטרות מסחריות או לא.

מאגר חינמי של תמונות

ברוב המקרים אפשר למצוא היצע נרחב מאד של תמונות באתרים הללו שיספקו את הצורך של אנשי המקצוע השונים. לנוחות המשתמשים אפשר לחפש בתוך האתרים הללו צילומים בנושאים ספציפיים תוך שימוש בסיווגים, קטגוריות או תיוגים המקלים על מלאכת החיפוש לאור הכמות הגדולה מאד של התמונות באתרים השונים.

תמונות בכל נושא אפשר למצוא בכל אחד מהמאגרים הללו, באיכות מצוינת, ברזולוציות גבוהות אשר מסוגלות להעביר את המסר הרצוי באופן מובן, תוך שימוש בצילומים של צלמים וותיקים או מתחילים אשר צולמו בכרך הסואן בערים המרכזיות בעולם, או במקומות שכוכי אל בפינות נידחות בעולם. תמונות של כל סוגי הצמחים, בעלי החיים, אימג'ים, מכוניות על כל סוגיהן, נופים עוצרי נשימה וכל תחום אחר שהמעצבים זקוקים לו.

המבחר העצום של התמונות מקשה מאד על בחירת התמונה המתאימה והמדויקת ביותר. המטרה היא להעביר את המסר שעליו חשב המעצב במילים הנכונות והממוקדות ביותר כדי שיובן באופן מוחלט ולא ייצור מצב של מסר שיהיה מתוחכם ולא יובן על ידי הגולשים, או מסר בעל משמעות כפולה.

פתרון מושלם לקהילת האינטרנט

עבור מי שעוסק בתחום האינטרנט ולא מעוניין להגדיל את ההוצאות הכספיות החודשיות שלו עקב תשלומים גבוהים לרכישת תמונות, המאגרים החופשיים הם פתרון מצוין. עם זאת יש לשמור על הכללים שנקבעו על ידי כל גוף מקצועי לגבי אופן מתן הקרדיט כדי לכבד את בקשתם של בעלי כל אחד מהאתרים.

כל האתרים הללו אינם אתרים ישראלים, אלא אתרים המנוהלים במדינות שונות ברחבי הגלובוס ולכן קיימת חשיבות רבה לשמירה על הכללים כפי שמתבצע בכל העולם.